Ostatní

Výběr nejlepších minerálních kamenů pro zásnubní prsteny

Ačkoli je nejznámějším kamenem v zásnubním prstenu diamant, ne každý si ho může dovolit. Peníze nejsou jediným důvodem, proč se stále více lidí (mužů) poohlíží po zásnubním prstenu s odlišným kamenem. Může mít nějaký význam pro jejich vztah, má jedinečnou barvu, která ladí k očím, vybírá podle znamení zvěrokruhu, možností je mnoho. Ne každý kámen je však do zásnubního prstenu vhodný, některé jsou křehké, nejsou vhodné do vody apod. Které minerály dají zásnubní prstenu „šmrnc“ a současně odolají okolním vlivům?

Smaragd

Zelená barvu smaragdu je mnohdy uhrančivá a hodí pro nevšední a vášnivou ženu, právě smaragd byl oblíbeným kamenem královny Kleopatry.

S tvrdostí 8 mohou smaragdy dobře odolávat poškrábání, ale vyžadují zvláštní péči. Smaragdy běžně stačí ošetřit olejíčkem, který se může aplikovat pravidelně. Nikdy nečistěte smaragdové šperky pomocí ultrazvuku, páry nebo varu.

Výběr smaragdů vyžaduje zvláštní úsilí, ale jejich ohromující barva a vzácnost z nich činí zvláštní možnosti pro zásnubní prsteny s drahými kameny.

Rubín

Když je rubín vsazen do zásnubního prstenu, stane se něco jedinečného. Rubíny jsou žádanou červenou odrůdou korundu. Všechny ostatní barvy korundu v kvalitě drahokamů jsou považovány za safíry. Sdílí tvrdost a odolnost safíru, ačkoli rubín má tendenci dostávat více úprav a vylepšení. Nejvyhledávanější rubínovou barvou je „holubí krvavá červeň“, lehce nafialovělá červená se středně tmavým tónem a živou sytostí.

Trvanlivost, vzácnost a spojení s láskou a srdcem rubínu z něj činí vhodnou volbu pro zásnubní prsteny s drahými kameny.

Ametyst

Ametyst, hezká a oblíbená alternativa k diamantům, vytváří nápadné zásnubní prsteny z drahých kamenů. Tato krásná odrůda křemene vykazuje barvy od světle levandulové po tmavě fialovou. Mají tvrdost 7 a nemají žádné štěpné plochy, takže je obtížné je poškrábat nebo zlomit.

E-shop magieprirody.cz se pyšní obrovskou nabídkou minerálních kamenů v surovém stavu, vhodných nejen k výrobě zásnubních prstenů, ale i jiných šperků.