Ostatní

Jak na kutilskou dílnu, která vám dopřeje komfort a bezpečí

Každý nadšený kutil touží po své dílně, kde bude mít dostatek prostoru na opravy a tvoření. Zařiďte si svou dílnu tak, abyste v ní měli vše, co potřebujete a zároveň pro vás byla dílna co nejkomfortnější a nejbezpečnější.

Dílna podle vás

Dílna je prostorem, ve kterém se můžete realizovat a zařídit si ji podle vašich představ. V každé správné dílně by však neměl chybět pracovní stůl, tzv. ponk. Dbejte na kvalitu jeho provedení a velikost, která vyhovuje právě vám. Ten bude potřebovat truhlář, elektrikář, ale i automechanik. Pracovní stůl by měl být dostatečně stabilní a prostorný. Na pracovní stůl můžete upevnit svěrák či jiné upevňovací zařízení. Nezapomeňte ani na dostatek úložných prostor, ať už to budou úložné boxy či úložné systémy.

Základní nářadí

Vybavení dílny vždy uzpůsobte vašim požadavkům a kutilským zálibám. Vybavení truhláře bude trochu odlišné než osoby, která se více zaměřuje na opravu aut či strojů. Jako základní však považujeme ruční nářadí, tedy různé druhy šroubováků, klíčů, vrtáků, sadu imbusů, svěrky, pilníky či kladivo. Je jen na vás, zda budete nářadí kupovat po jednotlivých kusech či zda vsadíte na celou sadu. Důležitou by však pro vás měla být především kvalita nářadí. Pořídíte-li si hned na začátku kvalitní nářadí, investujete chytře a takové nářadí vám vydrží třeba po celý život, navíc bude pečlivě propracované, aby se vám s ním dobře pracovalo. Takové nářadí vám přináší značka Stanley Fatmax.

Stroje v dílně

V dílně by neměly chybět ani některé stroje. Základem je vrtačka, ale také bruska. Pořídit si můžete i jiné stroje, které umí zpracovat dřevo, plast či kovy. Pořídit si můžete nejrůznější stroje od úhlových brusek až po velké stroje, jakými je třeba fréza.

Bezpečnost

Zařiďte si dílnu tak, aby pro vás byla nejen dokonale vybavená, ale také bezpečná. Součástí dílny by měla být i lékárnička se základními potřebami. Nezapomeňte v dílně dodržovat pořádek a zvolit kvalitní světla, která snižují riziko úrazu.