Ostatní

Chorvatská dovolená – to může být i návštěva termálních lázní

Do Chorvatska lidé míří nejen k moři, ale i do termálních lázní. Těch nabízí tato dovolenková destinace hned několik. Vzhledem k tomu, že poptávka po termálních lázních a wellness celkově je dosti velká, vznikají zde postupně nová a moderní lázeňská, wellness a spa centra. Cesta do chorvatska není tak náročná, proto do těchto míst míří stále více turistů. Zajistěte si třeba apartmány chorvatsko, které nabízí web ubytovanivchorvatsku.cz a můžete si v klidu užívat dokonalou lázeňskou péči. A kam se tedy vydat?

Toplice Sveti Martin

Toto lázeňské středisko se nachází v oblasti Medimurje. Tu ohraničují řeky Mura a Drava a Chorvatsko tak oddělují od Maďarska a Slovinska. Oblast je charakteristická zelení kopců a nížin, ve kterých se nacházejí menší jezera Nejen lázeňské město, ale i celá oblast jsou ideálním místem pro milovníky cykloturistiky. Na své si přijdou také vyznavači rybolovu a některých sportovních aktivit. Patří mezi ně rafting na řece Mura nebo sportovní lety.

Lázeňský léčivý zdroj představuje teplá minerální voda s bohatými léčivými vlastnostmi. Používá se k léčbě kloubních obtíží, revmatismu a ischiasu. Má blahodárný vliv na kožní problémy a na onemocnění centrálního nervového systému. Pomáhá stimulovat lymfatický systém a má blahodárný vliv na obtíže gynekologického, metabolického a psychosomatického charakteru.

Termální lázně Bizovačke Toplice

Patří mezi největší lázeňský areál nacházející se ve východní části Chorvatska. Jedná se o velký komplex, který v sobě spojuje termální lázně a velký aquapark. Ten nabízí mnoho zábavních atrakcí. Také je zde možnost ubytování v Chorvatsku.

Součástí termálního parku je vířivka jakuzi, jeskyně s hudbou, plavecký bazén, bazény pro neplavce a děti nebo třeba vodní hřib. Zahrát si zde můžete basketbal, fotbal, tenis, plážový volejbal nebo házenou. Pro tyto sportovní aktivity jsou v areálu vyhrazená místa. Rodiny s malými dětmi uvítají dětské hřiště. V jednom bazénu si můžete užívat termální vody.