Ostatní

S fotopastí snadno zjistíte, že na vás číhá nebezpečí

Už jste slyšeli o fotopastech? Pravděpodobně ano. Tato malá maskovaná zařízení pomáhají přírodovědcům, myslivcům a mnoha dalším lidem s monitorováním zvířat ve volné přírodě, mají však ještě jedno použití, které stále roste na popularitě – používají se pro ochranu majetku. Fotopast může být na vašem pozemku a nenápadně pozorovat veškeré dění, které pro vás bude podrobně dokumentovat.

Jaké výhody má fotopast?

Hlavní je nenápadnost, fotopast se umístí na strom a tam si jí nikdo nevšimne. Výhodou je skutečnost, že fotopast nepořizuje prázdné záznamy. Je to tím, že využívá PIR čidlo, které reaguje na tepelný pohyb. Když fotopast tepelný pohyb zaznamená, pořídí během zlomku sekundy snímek. Žádný vetřelec nemá šanci záběru fotopasti uniknout, člověk ani zvíře. Většina zlodějů chodí v noci a u fotopastí na to bylo myšleno, disponují neviditelným nočním přísvitem a pořídí kvalitní fotku vetřelce i v naprosté tmě. Fotopasti jsou na baterie, takže nejste nijak limitovaní v tom, kam je umístíte. Jsou také velmi odolné, můžete je mít v exteriéru po celý rok. Můžete si je pochopitelně plně nastavit, například to, kdy má být aktivní, aby nezaznamenávala v momentě, kdy budete na pozemku pracovat nebo si třeba hrát s dětmi.

Můžete si vybrat, jestli bude fotopast pořizovat fotografie, videa nebo obojí. Vyplatí se pořídit fotopast s displejem, abyste si mohli pořízené snímky prohlédnout přímo na těle fotopasti. Můžete si je však prohlédnout třeba i na počítači. Některým lidem vyhovuje, že si mohou záběry prohlížet zpětně, ale mnoho lidí preferuje mít aktuální přehled o dění na pozemku. V takovém případě je vhodné zvolit fotopasti s GSM modulem, ty vám mohou záběry posílat na telefon nebo na email. S takovou fotopastí už se nebudete obávat ničeho, protože bude okamžitě vědět o každém, kdo k vám vkročí na pozemek.