Ostatní

Obytné auto, nebo vestavba do auta? Základní informace, které byste měli vědět

Jak v nejkratším čase stihnout co nejvíce zážitků? Kempování a karavaning je pro to ideální! Stačí jen nasednout do auta, a za chvíli se koupete v rybníce, a pokud už vás nebude bavit plavat, přesunete se do hor. Nic vás neomezuje v cestování, hlavně ne ubytování. Pokud jste milovníci právě road tripů, pak vás určitě nesmí minout trend obytných vestaveb.

Vestavba do auta aka obytná dodávka?

V zásadě jde o standardní užitkový automobil, nejčastěji Fiat Ducato nebo Citroën Jumper, do kterého je vystavěna plnohodnotná výbava menšího bytu. Nebojte se, najdete zde i koupelnu s umyvadlem a toaletou, kuchyňku, posezení pro 4 osoby a samozřejmě spaní. Vestavbu do auta volí takřka každá věková skupina od mladých párů po staré lidi.

Jaké výhody nám vestavba do auta nabízí?

Pokud se rozhodneme porovnávat vestavbu do auta s například polointegrovaným obytným vozem, tak nalezneme hned několik výhod:

  • kompaktní vnější rozměry (snadno tak projedete úzkými uličkami či horskými serpentinami),
  • dodávka se řídí lépe než karavan, jelikož se podobá více osobnímu automobilu,
  • kompaktnější rozměry znamenají i nižší poplatky – například za trajekty,
  • nižší spotřeba díky kompaktním rozměrům a
  • bezpečnější kovová karoserie, která je pevnější než u obytných vozů.

Lehko za volantem

Bydlet v dodávce zní poměrně nekomfortně, ale nemusíte se bát. Pracovní auta ušla v posledních letech velký kus cesty směrem k pohodlí a řidičskému komfortu. Moderní dodávky už dávno nejsou tvrdě odpružené, hlučné stroje, odskakující od silnice v zatáčkách. Jízdou i vybavením se vyrovnávají osobním autům. Naleznete zde asistenta rozjezdu do kopce nebo adaptabilní tempomat.

Vestavba nebo obytné auto?

Karavaning je v mnoha ohledech o kompromisech. Každý má své preference a tomu bude odpovídat i volba nejvhodnějšího auta. Vestavby do auta jsou perfektním řešením pro aktivní páry a rodiny. Nabízí totiž to samé, co obytné auto, ale v kompaktním a agilním balení. Takže vestavba do auta je rozhodně dobrá investice.