Zajímavosti

Volvo V40 bude SUV!

Volvo V40 v posledních letech tolik netáhne a tak Volvo vymýšlí co dál. Rozhodlo se jej proto nahradit něčím víte atraktivnějším a světe div se, je to SUV!

Konec starých dobrých prodejů

Volvo V40 se prodává v současné podobě od roku 2012, kdy se chtělo vyrovnat modelům jako A3, BMW 1 a také A sérii od Mercedesu. V posledních letech ale jeho prodeje klesají. Loni bylo prodáno 77 587 kusů, což je o 23% méně než v roce předešlém.

Volvo se proto rozhodlo najít cestu ven a V40 se tak přímého nástupce nedočká. „Potřebujeme něco kreativnějšího, a tak jsme se rozhodli nahradit V40 něčím jiným,“. Novinka by tak měla mít vyšší světlou výšku a také elektrickou pohonnou jednotku.

Elektrické plány Volva jsou jasné, bez elektřiny do budoucna ani ránu. Automobilka počítá s tím, že do roku 2025 bude celá polovina prodejů zahrnovat právě elektrické automobily. Je tedy jasné, že nové V40 bude SUV. Problém je v tom, že Volvo již 40 má v názvu jednoho SUV ve jménu a to u modelu XC40, které nyní dokonce bylo oceněno jako evropský vůz roku.

SUV na kupé způsob

Vyplývá z toho tedy to, že novinka bude nejspíše kupé, které jsou dnes velmi populární. Značka s touto koncepcí koketovala již dříve skrze koncept XC Coupe. „Nemůžeme dlouho otálet s uvedením nového auta, nechceme ztratit naše místo v segmentu. Věříme, že dokážeme zaplnit jistý prostor v dané kategorii, byť to nebude auto pro pravověrné milovníky hatchbacků,“ říká Kerssemakers.