Zajímavosti

Hrůzná nehoda Volva dokázala, jak odolné tyto vozy jsou

Vozy Volvo mají již dlouhou dobu auru naprosto nezničitelných automobilů. Je to ovšem skutečně pravda? Podívejte se na video, které zachycuje hrozivou nehodu Volva XC70, které ve vysoké rychlosti nabouralo do projíždějícího kamionu.

Volvo se celou dobu své existence snaží přinášet svým zákazníkům ty vůbec nejbezpečnější vozy. Důkladný vývoj bezpečnosti pravidelně testují i nezávislé testy, které potvrzují, že jsou na tom Volva skutečně dobře. Například Euro NCAP, od kterého si Volvo pravidelně odnáší 5 hvězd od roku 2005.

Kvalitu vozů však potvrzuje také praxe. Jsou modely, které nemají za celou svou historii žádné úmrtí za svým volantem. Potvrzuje to srážka modelu XC70 z let 2007-2016, který se čelně střetl s nákladním vozem Scania.

Nehoda se prý měla odehrát v rychlosti 60 km/h a je vidět, že při ní nedošlo ke zcela čelnímu střetu celou šíří vozu. Podle informací měl řidič vozu Volvo vystoupit naprosto nezraněný a v pořádku. Volvo tak opět dokázalo, že je schopno ochránit svou posádku na 100%. Není proto divu, že jsou vozy této značky vyhledávány především u mladých rodin, které si je mohou dovolit.