Automobily Novinky

Volkswagen přemýšlí o velkém terénním voze, který by mohl konkurovat těm největším v segmentu

Volkswagen se chystá na elektrickou revoluci. Nová rodina I.D. by měla obsahovat Hatchback, SUV a též minivan. V budoucnu by se navíc měl možná přidat čistokrevný offroad.

Něco jedinečného

Volkswagen zvažuje rozšíření svého elektrického portfolia pro své čínské klienty. Chystá totiž nový cabriolet na bázi malého SUV T-Roc a také celou řadu nových elektromobilů. Jedním z nich by měl být i veliký offroad , který by rád konkuroval například Defenderu či Jeepu Wrangler.

Již nyní je jisté, že Volkswagen tento projekt skutečně zvažuje, což potvrdil Michael Jost, který sdělil, že by novinka byla absolutním unikátem „V tomto segmentu zatím nejsou žádní výrobci, kteří by měli robustní elektrické auto milující oděrky a nesoucí je jako jizvy cti,“ řekl Jost.

V současné době můžete na trhu najít modely jako je Defender nebo Land Cruiser od Toyoty, které vám některé specializované firmy předělají na elektromobil. Takové vozy pak slouží například v dolech, nebo na safari, ovšem žádný z oficiálních výrobců něco takového zatím ve svém portfoliu nemá.

Nástup mladých dravců

Volkswagen si všiml volného místa na trhu, kterou by ráda zaplnila. Jenže tahle díra bude velmi brzy již zaplněná. Na trhu se totiž objevuje celá řada nových výrobců, kterým je například i Rivian.

Volkswagen v souvislosti s plánovaným vozem dělá průzkumy trhu, zjišťuje od zákazníků, zda by o vůz byl zájem a zda by se jim líbil. Automobilka dokonce již také zveřejnila první nákresy vozu, které vůbec nevydají špatně.