Zajímavosti

Atypické maskování Mercedesu

Mercedes připravuje nové GLE. S testováním novinky je spojené také co nejrafinovanější maskování vozu, aby nebylo poznat, jak bude vůz vypadat. Nové maskování Mercedesu je však poněkud podivné. No posuďte sami.

Podivné maskování

Mercedes GLE se proháněl po ulicích již s minimálním maskováním, přičemž nejzajímavější byla rozhodně přední maska tohoto vozu. Na té se totiž dalo spočítat hned šest znaků s trojcípou hvězdou. A svět začal okamžitě spekulovat o tom, co že to vlastně může znamenat?

S největší pravděpodobností se bude jednat o součást autonomního systému. Pokročilé funkce řízení s plně automatizovanou schopností netestuje Mercedes poprvé. Nasazeny jsou například na testovacích exemplářích třídy S. Nejde však jen o osobní automobily, ale mercedes tuto technologii zkouší také na sedmadvaceti tunových sněžných pluzích.

Autonomie jen tak nebude

Neznamená to však, že by nové GLE mělo umět jezdit samo. Lze očekávat že Mercedes ladí technologie, která poskytne možnosti autonomní jízdy třetí úrovně, tedy podmíněnou automatizaci. Auto tak například na dálnici zvládne jet částečně samo, ovšem problémem bude vždy místní legislativa.

„Vůz, který má volant a je řízen skutečným člověkem a zároveň využívá všechny tyto systémy, je z dlouhodobého hlediska nejbezpečnějším řešením,“. Tak zněla slova Dietera Zetsche, lídra automobilky Mercedes-Benz, který jimi jasně naznačil, že pokročilého autopilota od automobilky se jen tak v budoucnu nedočkáme.

Samotné GLE se představí v Paříži a to již v říjnu.