Zajímavosti

Jet na mokru ve Ferrari bez kontroly trakce? Podívejte se, co se může stát!

Půjčit si parádní sporťák a jet ho někam provětrat, to je sen mnoha lidí. Byl to také sen jedné řidičky v Číně, která si půjčila Ferrari a vyjela s ním na malou projížďku. Bohužel její cesta neměla příliš zdařilý konec.

Je dobré dělat si radost, ale…

Půjčování luxusních automobilů může být poměrně riskantním podnikem, zvláště pak pokud jej půjčujete každému zájemci. V nedávné době se takto jeden zákazník postaral o demolici luxusního Mercedesu-AMG GLE kupé, se kterým kdosi ve francii na objezdovém okruhu vyzkoušel zda jezdí takový automobil i po střeše. A nedávno to od zákazníka odneslo i luxusní Ferrari.

Automobil si zapůjčila žena, přesněji Ferrari 458. Na začátku videa je patrné, jak s automobil pochvaluje a říká, jak je všechno skvělé. Ovšem za chvilku už dostává s vozem smyk, a skrze svodidla si to namířila přímo do protisměru, kde nabourala několik dalších vozů.

Všechno špatně

Supersport to odnesl velmi výrazně. V podstatě celá přední část je na padrť, kola jsou vylomená a ještě větší škody jsou na nabouraných vozech. Naštěstí se však nikomu z řidičů nic nestalo.

A co vlastně bylo příčinou této nehody? Ve videu si lze všimnou přístrojové desky, která značí vypnutí kontroly trakce. Ta je spolu s mokrým asfaltem doslova vražednou kombinací. Zvláště pak, uvědomíme-li si, že automobil poskytuje výkon 524kW, které přenáší na zadní nápravu. Někteří dokonce odhadují, že žena měla i zapnutý mód Race. A to není v ulicích města zrovna nejrozumnější nastavení. Řidička přiznala, že takový automobil řídila vůbec poprvé a je jisté že si příště bude dávat rozhodně věší pozor.