Ostatní

Střešní nosiče na auto

Kufr vašeho auta je příliš malý, aby se do něj vešla všechna zavazadla na dovolenou? Řešení problému je velmi jednoduché: namontujte střešní nosič na auto. Lehký kufr umístěný na střeše zvýší objem zavazadlového prostoru o několik stovek litrů a pojme věci, které by vozu překážely, jako jsou lyže nebo snowboardy. Podívejte se, jaký střešní box vybrat na rodinnou dovolenou.

Jak převážet lyže a další věci v autě?

Lyžařské a snowboardové vybavení je dobré převážet na střeše auta – nejlépe ve střešním boxu, kam se vejdou i boty a hůlky. Ne každý však má na střeše box na lyže pro přepravu a pokud má někdo v autě hodně volného místa, může ho přirozeně využít. Vybrat si můžete různé modely od těch nejjednodušších, zapínaných na petlici, až po ty se zámky, plynovými pružinami nebo otevíráním z obou stran, nemluvě o aerodynamickém tvaru či praktických přihrádkách a zapínání uvnitř.

Jaký mají střešní boxy objem?

Kapacita na trhu dostupných střešních boxů se pohybuje od cca 300 do 600 litrů. Najdete jak ploché a široké regály, tak i o něco vyšší, ale úzké. Jaký střešní boxy vybírat? Tvar boxu by měl být zvolen z hlediska plánovaného zatížení a aerodynamického odporu. Nízké kufry se většinou lépe vypořádají s odporem vzduchu. Je třeba vzít v úvahu i nosnost střešního boxu. Obvykle nepřesahuje 75 kg, takže velká kapacita střešního boxu se může ukázat jako zbytečná. Kromě toho se postarejte o rovnoměrné rozložení zátěže. Jeho nejtěžší část by měla být uprostřed, mezi tyčemi nosiče nákladu. To zabraňuje nadměrnému pnutí v nepodepřených částech.

Při výběru střešního boxu pro váš vůz dbejte na to, aby měl upevňovací body, na které budete náklad připevňovat. Ponechání volně položeného nákladu by mohlo při brzdění dokonce utrhnout střešní box. Pokud chcete ze svého střešního nosiče vytěžit maximum, vyberte si model se speciální sadou cestovní tašky. Pak máte jistotu, že se náklad do kufru vejde a jeho kapacitu využijete na maximum.

Rozměry střešního nosiče aneb jak vybrat střešní box?

Střešní box se často používá k přepravě lyží a snowboardů. Většina výrobců uvádí, kolik lyžařského vybavení se do daného střešního nosiče vejde. Rozměry nosiče je ale vhodné vybírat nejen podle délky či počtu lyží, ale také podle rozměrů vozu. Instalace příliš dlouhého střešního boxu vám může ztížit otevírání zadních výklopných dveří nebo sledování semaforů. Pokud hledáte střešní box do auta, využijte nabídku https://www.filsonstore.cz, kde můžete využít i konfigurátor autoboxů.