Ostatní

Jak získat práci svých snů? Připravte se na pohovor a ukažte svoje přednosti

Pracovní portály, mezi něž patří také cz.jobimi.com, jsou šikovnými pomocníky při hledání volných pracovních míst. Našli jste zde nabídku práce svých snů a nyní vás čeká vstupní pohovor? Jak se na něj připravit a jakým způsobem prezentovat svoje přednosti? Nechte se inspirovat těmito tipy.

  1. Připravte se na pohovor

Aby se stala práce Liberec tou vaší, je potřeba projít nejen přes personalistu a to díky svému zajímavému životopisu a motivačnímu dopisu, ale také při vstupním pohovoru. U něho již většinou bývá i váš budoucí nadřízený. Na pohovor se můžete snadno připravit díky tomu, že si zjistíte všechny dostupné informace o společnosti, v níž máte zájem pracovat. Na pracovních portálech naleznete také základní otázky, které budete muset, při pohovoru, zodpovědět.

Vstupní pohovor však není pouze o mluvení. Je to i tom, jak budete, na případného budoucího zaměstnavatele, působit. Vystupujte sebevědomě, ale ne zase moc. Je sice důležité, co říkáte, ale nemalou roli hraje i to, jak to říkáte a jak se chováte.

  1. Mějte na paměti

Dějte pozor na řeč vašeho těla. Seďte vzpřímeně a v klidu, navažte oční kontakt, nemračte se, soustřeďte se na odpovědi. Při mluvení volte správná slova. Nemluvte příliš potichu, ale také hlasitě.

Pro získání práce Plzeň je také důležitý správný výběr oblečení, především v případě, že společnost uplatňuje určitý společenský dress code. Oblečení by však pro vás mělo být pohodlné, abyste se v ně necítili jako “svázaní”.

Ukažte své silné stránky, ale nenásilnou formou, aby to nepůsobilo, jako vychloubání. Zmiňte své úspěchy a zdary. Jste-li majitelem nějakého speciálního certifikátu, jehož dovednosti by se vám mohly v budoucí práci hodit, zmiňte se o něm.

Pokud náhodou pohovor nedopadne dle vašich představ, získáte alespoň zkušenost a možná se poučíte ze svých chyb.