Novinky

Renault a jeho elektrická revoluce

Renault se chystá na soukromou elektrickou revoluci. I proto nyní představil novinku v podobě elektrického SUV jménem K-ZE.

Elektro SUV

Stánek Renaultu v Paříži přinesl novinku v podobě malého SUV s elektrickým pohonem. Ten ponese název Renault K-ZE a je předobrazem pro nové sériové SUV.

Toto SUV, by se v segmentu SUV A mělo objevit nejdříve v příštím roce a prvním prodejním místem se tane Čína. Pak by se však měl přesunout i do Evropy. Svým vzhledem si nezadá s Renaultem Kwid, který je určen především pro rozvojové trhy s dojezdem 250 kilometrů podle metodiky NEDC.

Novinka by se měla vměstnat k již nabízenému modelu ZOE, který si můžete koupit i u nás. Koncept K-ZE nese velice dynamické prvky, které však budou u sériové verze nejspíše dosti zkroceny.

Renault nabídne hned několik nových elektromobilů

Nové elektrické SUV se stane součásti elektrifikačního plánu značky, která se chystá reagovat na současné elektrotrendy a plánuje nabídnout hned několik nových modelů na elektrický pohon.

Stát by se tak mělo především v roce 2020,, kdy automobilka přivede na trh elektrické verze svých současných modelů Clio, Captur a Megan, pro které značky vyvíjí elektrickou techniku