Novinky

Fiat 500 se zásadně promění

Nová Pětistovka od Fiatu bude něco zcela nového. Sama automobilka o ní dokonce mluví jako o revoluci.

Revoluční 500

Automobilka Fiat oficiálně oznámila, že v roce 2020 přijde nová generace legendárního modelu 500. Zapomeňte však na starou dobrou, roztomilou pětistovku. Novinka bude ryzí elektromobil a prémiový vůz. Sériová podoba by se měla ukázat přibližně za rok.

„Prémie je zaměření, na které se s novým elektrickým modelem 500 chceme soustředit,“ vysvětlil marketingový ředitel FCA Olivier Francois a potvrdil, že verze se spalovacím motorem se od příštího roku nedočkáme. „Nová 500 bude zcela jiná. Je to Tesla do města v krásném balení.“

Fiat představil na letošním autosalonu v Ženevě koncept Contoventi, který představuje vizi příštího modelu Panda. Také v tomto případě by se mělo jednat o čistokrevný elektromobil, u kterého však není jisté, zda bude s modelem 500 sdílet architekturu či nikoliv. Víme však, že Fiat dostane zcela novou platformu, která je momentálně vyvíjena skupinou FCA.

Benzín bude

„Je to nový základ určený pro elektromobily, který auto hodně změní. Je to stále 500 se stejnými rozměry, ale není to stejné auto. Zkrátka pětistovka budoucnosti,“ dodává Francois, který i slíbil, že cena novinky nebude nesmyslně vysoká.

Prozatím nebyla potvrzena výkonná verze od Abarthu, ale vyloučená rozhodně není. Nemusí si zoufat ani fanoušci Pětistovky se spalovacím motorem, která by také měla přijít a jako elektrická, tak benzínová verze se budou ještě nějaký ten pátek vyrábět pospolu.