Tipy & rady

Jak pohodlně zaparkovat na Praze 6? Podívejte se

Praha 6 je lokalitou, kam poslední roky míří stále více lidí. Z jakého je to důvodu? Podívat se můžeme na ty hlavní a hned bude jasné i to, jaká skupina lidí právě do této oblasti míří. V této známé pražské části najdeme:

  • Letiště Václava Havla
  • Mnoho kancelářských budov
  • Stanice MHD

Je tedy jasné, že do této oblasti jezdí lidé, kteří plánují dovolenou či služební cestu, stejně jako sem míří lidé za prací, ale míří sem i ti ze západu republiky, kteří chtějí hlavní město navštívit. A jelikož mnoho lidí přijíždí autem, nabízí se otázka, jak pohodlně zaparkovat.

Záchytná parkoviště

Možnost určená hlavně pro turisty, kteří mohou svá auta nechat na okraji města a dále pokračují MHD. Částečně je to možnost využitelná i těmi, kteří jezdí za prací. Nutno však říci, že se může výrazně snižovat komfort takové cesty, který je způsobený nutností přestupovat a tak se podřizovat jízdním řádům.

Volná parkovací místa

Máme na mysli buď klasická placená parkoviště, nebo máme na mysli místa, která jsou volná. Nutno říci, že takové parkování Praha 6 mnoho lidí vyhledává. Zároveň ale dodejme, že pro ně není příliš pohodlné. Proč? Důvodem je fakt, že možnosti bezplatného parkování se postupně tenčí. Když jde o klasická zpoplatněná stání, tak je zase nutné dodat, že na celodenní parkování nejsou finančně příliš výhodná. A tak se hledají další možnosti.

Parkovací karta

Ta umožní zaparkovat v podstatě kdekoliv, a to za roční poplatek, který je spojený s jejím vydáním. Nutno říci, že může být celkem příznivý, jelikož činí pouze 1 200 Kč na celý rok. Samozřejmě můžete namítat, že tato cena je určená jenom pro toho, kdo má v této lokalitě trvalé bydliště. To je také pravda. To však lze díky službě muj-trvaly-pobyt.cz celkem jednoduše získat i bez nutnosti se na Prahu 6 reálně stěhovat. Problém s parkováním pro ty, kteří zde jsou denně, je tedy vyřešený.