Novinky

Fisker jako konkurent Tesly

Americký výrobce elektromobilů, který je považován za jednoho z největších konkurentů pro vozy Tesla, má v plánu přivést v roce 2021 nové elektrické SUV.

Novinka od Fiskeru

Fisker pracuje na automobilu, který se stane přímým konkurentem pro novinku Tesla Model Y. Ten pojme až sedm lidí včetně řidiče a dojezd na jediné nabití okolo 450 kilometrů.

Fisker samozřejmě většinu důležitých informací i připravované novince tají. Prozradil však, že cena vozu by měla být nižší než 40 tisíc dolarů, tedy přibližně jeden milion korun. Samozřejmě se bavíme o domácím trhu. Prozatím byla zveřejněna jediná fotografie vozu, která zachycuje příď automobilu a dává jasně najevo, že se bude jednat o automobil s nadčasovým designem. Fisker při jeho tvorbě vycházel z designu tradičních sportovních automobilů. Maska disponuje radarem i velkým nasávacím otvorem.

Opulence a ekologie

I přesto, že Fisker technické údaje tají, předpokládá, že by vůz měl využívat akumulátoru typu lithium-ion s kapacitou 80 kW/h. To by mělo dle dostupných zdrojů stačit na akční radius až 450 km/h. Automobil by měl nabízet pohon všech kol a využívat hned dva elektromotory, každý pro jednu nápravu.

Fisker by navíc chtěl vůz vybavit zcela jedinečnou karoserií typu Targa. Ta bude umožňovat odnímat střešní díl vozu za pomoci elektrického mechanismu. V kabině by měl být dostupný velký head-up displej, který bude přenášet i pokročilé rozhraní. Podle Samotného Henrika Fiskera by mělo nové SUV kombinovat opulenci velkých luxusních automobilů spolu s ekologickou filosofii elektromobilů.