Novinky

Cullinan: Rolls-Royce, který chce každý

Tradiční britský výrobce super luxusních limuzín musí kvůli své novinka nabírat nové zaměstnance, nestíhá jí totiž vyrábět.

Tradice v novém

Rolls-Royce se velmi dlouho bránil myšlence, že by tvořil SUV model, ovšem tlak ze strany zákazníků byl tak silný, že nakonec  dala společnost SUV projektu zelenou a tak vznikl model Cullinan. A zájem je o něj teď tak velký, že společnost nestíhá vyrábět.

Do showroomů by měla novinka dorazit na přelomu roku, přičemž objednávky jsou již dnes naprosto plné a další přibývají. Čekací doba se prodlužuje a společnost tak musela nabrat i nové zaměstnance.

„Rád bych dostal více aut, ale nezískám, protože vyrábíme na 100 % kapacity závodu v Goodwoodu. V průběhu týdnů a měsíců zvyšujeme produkci, ale stále nejsme schopni pokrýt poptávku,“ říká třeba šéf amerického zastoupení značky Martin Fritsches. USA je navíc pro automobilku klíčový trh.

Reakce s náborem nových zaměstnanců přišla již na konci loňského roku a dnes tak automobilka dává práci přibližně 2 tisícům zaměstnanců. Novinka láká jak staré zákazníky, tak také ty nové, kterými jsou především ženy a mladí lidé. Ti staří pak touto novinkou doplňují své sbírky vozů Rolls-Royce.

Cullinan by mohl letos automobilce dopomoci k rekordním ziskům, které byli skvělé již v minulém roce.