Novinky

Bentley chce ještě větší SUV

Bentley momentálně připravuje čistokrevně sportovní model. Krom něj však uvažuje o dalším velkém SUV.

SUV jaké tu ještě nebylo

Automobilka Bentley je výrobce, ke kterému patří luxusní automobily, ale nikdy nevytvořila čistokrevný sportovní speciál ve stylu roadster či nízké kupé. Bentley se však chce podívat i do těchto vod. Krom nich bude pokračovat v tom, co mu jde nejlépe tedy, v klasických luxusních automobilech a krom toho ještě přemýšlí o dalším velké SUV, které by bylo větší než aktuální Bentayga.

Automobilka nyní pracuje na konceptech EXP 10 Speed 6e, které by chtěl časem přeměnit i sériové modely. Těmi budou čistokrevné sportovní vozy. Dále se bude Bentley věnovat i rozvíjení a rozšiřování své úspěšné řady GT. Britská automobilka bude krom toho rozvíjet i své luxusní sedany a limuzíny a stále jí láká i segment SUV, do kterého by ještě ráda přispěla svou troškou.

Na elektřinu zapomeňte

Pokud by Bentley takový automobil skutečně vytvořilo, s největší pravděpodobností by jej cílilo na severoamerický a čínský trh, kde se mohou po velkých SUV doslova utlouct. V souvislosti s elektrifikací se má Bentley podle neoficiálních informací zaměřit na plug-in hybridní vozy. A to z toho důvodu, že současné pohonné systémy nesplňují požadavky současných zákazníků značky. Díky tomu se v dohledné době rozhodně elektrické SUV od Bentley nedočkáme. Svou strategii do příštích let odhalí Bentley již v červenci letošního roku v rámci plánovaných oslav sta let od svého založení.