Automobily

Nová generace Škody Octavia přináší lepší techniku, bezpečnost i design

Je to jedno z nejobvyklejších automobilů na našich silnicích. Hovoříme samozřejmě o Škodě Octavia, která si získala srdce mnoha českých motoristů. Ale také šoférů v řadě zemí světa. Nebude to asi náhodou, proč je tento vůz tak oblíbený. Zatímco předchozí model si po faceliftu vysloužil trochu té kritiky, zejména po stránce designu, mnoho se změnilo se čtvrtou generací Octavie. Nová Octavia má totiž dospělejší design i moderní techniku. Pojďme se na ni podívat blíže.

Proč si ji zamilujete?

Někdo by mohl říci, že neexistuje všednější vůz, než je právě Octavia. Při pohledu na novinku však jednoznačně prohlašujeme, že popularita Octavie ještě vzroste. Je to právě střízlivý design, který stále láká tolik českých řidičů. Je to vůz, který si nehraje na něco, čím není. A stejná je také Nová Škoda Octavia 4, která na vrub designu přidává dospělý rukopis.

Design už není pouze účelný, ale je také vysoce elegantní a reprezentativní. Tomu všemu dopomáhá nízko posazená maska chladiče, která má ostřejší výraz a výrazné boční linie přecházející v elegantní záď. Automobilu to zkrátka sluší.

Kromě toho je zde moderní technika, která přináší:

  • Revoluční interiér
  • Vynikající bezpečnost
  • Mnoho motorizací

Ve stylu moderních vozů je pochopitelně rovněž Octavie doslova nabitá moderní technikou v interiéru. Najdete zde tak ovládání na rozměrném tabletu nebo možnost ovládat vůz hlasem. Z moderních vychytávek je zde také head-up displej, který jednoznačně přispívá bezpečnosti. A pokud hovoříme o bezpečnosti, tak je zde řada inovativní bezpečnostních prvků, jako jsou asistenti pro vyhýbání překážkám nebo aktivní ochrana chodců či cyklistů.

Motorizace a cena

Samozřejmostí jsou zážehové agregáty TSI o objemech 1.0, 1.5 a 2.0 litru a dále potom vznětová pohonná jednotka 2.0 TDI, která je dispozici ve čtyřech variantách výkonu. Cena nové Škoda Octavia začíná na částce 596 900 Kč, která je za výbavu AMBITION. A to je rozhodně vskutku zajímavá nabídka.