Automobily Zajímavosti

Jaké auto si pořídit?

Netrapte se už dlouhým čekáním na spoj, který má zase zpoždění nebo který třeba ani nepřijede a Vy zmeškáte důležitou schůzku. Pořiďte si nové auto.

Jezděte spolehlivě

V dnešní moderní a uspěchané době je jezdit MHD dost velký žrout času a ne každý si to může dovolit. Proto je dnes prakticky nezbytné, aby zaměstnaný člověk měl auto. Častokrát se stane, že například zaspíme do práce nebo se do ní musíte nečekaně vrátit a zrovna Vám nic nejede. Není jednodušší prostě sednout do auta a jet?

Pokud přemýšlíte o pořízení, měli byste pořádně zvážit, jaké auto vlastně potřebujete a jaké je pro Vás vhodné. Jaké parametry byste měli zvážit?

Nové či ojeté?

Nové auto se rovná málo starostí, nicméně zase více peněz – a to častěji zbytečně. Takové auto ztratí na ceně, už když v něm jedete domů z prodejny, tím pádem jste Vy prakticky vyhodili peníze z okna anebo si zaplatili hodně drahou cestu domů. Pokud ale nevíte, co s penězi, klidně nové auto kupte a máte jistotu, že alespoň nějakou chvíli nebudete muset řešit opravy – pokud tedy zvolíte ověřeného prodejce.

Jakou značku?

Nejde jednoznačně říct, která značka auta je nejlepší a nejspolehlivější, každé splňuje jiné předpoklady a požadavky svého potenciálního majitele. Musíte tedy brát v potaz, co od takového auta vyžaduje a najít auto, které to všechno splňuje.

Kupujete tedy nové auto?

Musíte si předem udělat průzkum trhu a zjistit, kde na kupující neklade prodejce vysoké nároky a auto byste zbytečně nepřeplatili. Zjistěte si například, jestli nemá nějaký prodejce v okolí zrovna vyhlášenou nějakou akci, kdy můžete Vaše vysněné nové auto koupit ještě levněji.

Kupujete „ojetinu“?

Trh s ojetými auty je v dnešní době tak rozsáhlý, že chvílemi připomíná divoký západ. Ale můžete v něm i dobře koupit, pokud budete před samotným nákupem opatrní a auto samozřejmě zavezete k nějakému nezaujatému automechanikovi, který posoudí jeho stav a následně nacení auto dle jeho skutečné ceny.

Tak či tak, o každé auto musíte dostatečně pečovat, hlavně v nadcházejících zimních měsících, abyste byli v bezpečí a cítili se spokojeně.