Automobily Tipy & rady Zajímavosti

Kupujeme automobil

Kolikrát se stalo, že Vám zazvonil telefon a Vy jste se na poslední chvíli dozvěděli o schůzce, na které byste chtěli být, ale žádný spoj Vám zrovna nejede?

Pořiďte si auto!

Už máte dost věčného zpoždění autobusů či vlaků, které se zpožďují nejčastěji, když někam spěcháte? Je to zákon schválnosti, ale Vás už to dohání k šílenství? Ušetřete si nervy a pořiďte si vlastní automobil! Že už Vás to napadlo? Tak na co čekáte?

No jo, máte pravdu – jak vybrat auto, pokud s žádným nemáte zkušenosti a ve svém okolí nikoho, kdo by Vám s tím mohl poradit? Jak máte věřit prodejcům, že jim nejde jen o rychlý prodej a peníze v kapse a že Vám opravdu řeknou všechny vady či ostatní parametry popravdě a nic nezamlčí? V dnešní době už tohle jednání není nic neobvyklého, takže je naprosto přirozené, že máte své obavy.

A jaké jsou vlastně ty hlavní otázky, které byste měli mít dopředu vyřešeny?

  • Jak má být Vaše auto velké?

Takže si musíte dopředu ujasnit, za jakým účelem vlastně auto chcete kupovat. Zda jen na přejíždění z domu do práce, či na delší jízdy nebo na nákupy, zda máte děti nebo v nejbližší době plánujete – auto je dlouhodobá investice, takže je třeba zvážit tuto otázku, abyste nemuseli brzo kupovat větší auto, protože se Vám rozrostla rodina – takže velikost auta a počet dveří musíte odvíjet od tohoto rozhodnutí.

  • Jaké palivo?

Obecně jsou dieselová auta dražší a náročnější na udržování, nicméně tohle kompenzují spotřebou paliva a dokonce i diesel je levnější, než benzín. Takže záleží na tom, kolik v autě najezdíte. Jestli plánujete jezdit pravidelně delší trasy, dieselové auto se Vám vyplatí více. Pokud jen dojíždíte do vedlejší ho města do práce a do školky pro děti, auto na benzin by pro Vás bylo vhodnější.

  • Jaká značka?

Tohle je asi nejzáludnější otázka, nicméně, neexistuje na ni jednoznačná odpověď, protože každý výrobce aut se zaměřuje na něco jiného, takže následně zvolená značka musí odpovídat tomu, co od auta požadujete. Nejčastěji se u nás kupují auta české výroby značky Škoda, nicméně pokud chcete kvalitní auto „na parádu“ a máte dostatek finančních prostředků, můžete si pořídit auto značky Porshe, za kterým se otočí nejedna hlava zvědavých kolemjdoucích.