Novinky

Ford představil svůj ostrý Focus

Ford Focus se představil ve své nové generaci a nedlouho poté přichází i jeho ostrá verze ST, na které si americký výrobce dal skutečně velmi záležet.

Ostrá lahůdka od Fordu

Ford konečně odhalil dlouho očekávanou novinku. Ta skutečně disponuje přeplňovaným zážehovým čtyřválcem 2.3 EcoBoost, který je znám například z Mustangu. I přesto však bud enovinka dostupná také se vznětovým turbodieselem 2.0 EcoBlue.

Benzínové pohonné jednotky budou posílat svůj výkon na přední nápravu, ovšem bude možné využít i elektronického samosvorného diferenciálu, který bude pomáhat stabilitě v zatáčkách. V kombinaci s trvale řízeným tlumením CCD umožňuje navíc upravovat chování vozu dle přání řidiče.

„Inteligentní technika umožní udělat z Focusu ST Jekylla i Hydea, když pomocí stisknutí tlačítka promění rafinovaný tourer do soustředěného výkonného auta,“ říká šéf evropské divize Ford Performance Leo Roeks, který dodal, že pří vývoj vozu byly využity poznatky z vývoje Fordu GT či Focusu RS.

Novina zaujme také designem, který se inspiroval u sportovních speciálů. Nejpatrnější to je na přední masce chladiče, která zaručuje lepší chlazení motoru a také na výraznějším spoileru. V zadní části ovšem chybí působivá centrálně umístěná koncovka výfuku, což je dle Fordu kvůli praktickým důvodům, aby bylo možné na automobil namontovat tažné zařízení. Uvnitř vozu najdeme například volant s masivním věncem, či sedačky od Recara.

Novinka by měla přijít na trh v létě tohoto roku a bude dostupná nejen ve verzi hatchback, ale také coby kombík.