Tipy & rady

Zaparkuj a leť? Z letiště Václava Havla v Praze kdykoli!

Čas vyjet na pár dní z tuzemského koronavirového šílenství? Cesty do zahraničí nebyli nikdy snazší, stačí si vybrat jen destinaci, kam si zaletět. Z Prahy se dá přímo letět do více než stovky destinací, jedná se o evropské metropole, méně obvyklé cíle nebo přímořská letoviska. Takřka ve všech jsou podmínky v souvislosti s pandemií koronaviru volnější než v Česku, a do mnoha zemí postačí jen vygenerovat QR kód a mít antigenní nebo PCR test!

Itálie jako na dlani

Od léta je koronavirová nákaza v Itálii minulostí, čísla nově nakažených jsou nízká, stejně jako počty turistů. Je proto škoda neobjevovat italská města, která lákají na levné hotely i otevřené pamětihodnosti bez davů. Stačí si zajistit parkování na letišti v Praze, které probíhá bezkontaktně při příjezdu i odjezdu na letiště. O auto se postará zkušený řidič, který posléze přeparkuje vůz na venkovní stání nebo do kryté garáže dle zvoleného tarifu. Pak už jen stačí projít do odbavovací haly a odletět do Benátek, Říma, Katánie, Milána, Boloně nebo Neapole.

Španělsko v předvánoční čas

Také do Španělska postačuje českým cestovatelům vygenerovaný QR kód a jeden z certifikátů o očkování, testování nebo o prodělané nákaze. Španělská města navíc vypadají v předvánoční čas kouzelně, konají se tradiční vánoční trhy, kdy jeden z nejznámějších Svaté Lucie je každoročně v době adventu v okolí katedrály v Barceloně. Na vánoční trhy, ale také na nákupy láká i Málaga, kam se lze dostat pohodlně letem z Prahy během tří hodin.

Kanárské ostrovy nabízejí „jarní“ počasí

Pozadu není ani nabídka na Kanárské ostrovy, v rámci podzimního letového řádu lze letět nejen na Gran Canarii, ale také na ostrovy Tenerife nebo Fuerteventura. Všechny ostrovy nabízejí krásné jarní teploty okolo 20 °C, otužilci mohou směle vyzkoušet i koupání v Atlantském oceánu. Kromě toho lze podzimní a zimní pobyty na těchto ostrovech využít k výšlapům do hor a objevování národních parků, mimo jiné také Národního parku Teide s návštěvou nejvyšší hory Španělska.