Tipy & rady

Jak postupovat při nákupu vozu v autobazaru? Poradíme, jak se nespálit!

Nákup ojetého vozu se může někdy zdát jako loterie. Je tomu tak zejména v tom případě, pokud se na vše dobře nepřipravíte a necháte se strhnout prodejcem. Existuje však několik velmi jednoduchých zásad, kterých je potřeba se držet při výběru ojetého automobilu. Něco si k tomu řekneme také v následujícím článku, který můžete brát jako takový návod, jak poznat dobrý autobazar.

Na co je potřeba si dát pozor

V prvé řadě jsou to základní parametry, podle kterých byste měli každý vůz vybírat. Není to jen vlastní vizuální stav vozidla, který může leccos napovědět, ale každý vůz nabízený v autobazaru by měl mít platnou STK. Dobrý auto bazar by vám měl také poskytnout informace o historii vozidla. Měl by být schopen dohledat původ vozidla a také doložit skutečnosti, zda náhodou vůz:

  • Nepatří leasingové společnosti
  • Nepochází z trestné činnosti

Všechny tyto skutečnosti totiž mohou do budoucna znamenat velké problémy. Že jste vkročili do dobrého autobazaru, poznáte také podle toho, že se vám prodejce snaží vyjít vstříc. Nesnaží se nic skrývat a chce vám být maximálně nápomocný. V dnešní době je situace již mnohem lepší, než tomu bylo v minulosti. Je to zejména i z toho důvodu, že konkurence mezi autobazary je stále vyšší. Prodejce zkrátka ví, že pokud nepochodíte u něj, půjdete jinam.

Trvejte na prohlídce

Vozidlo, o které projevíte vážný zájem, byste si ideálně měli nechat prohlédnout mechanikem. Možná máte někoho známého, kdo vám s tím může pomoci. Ani v tomto případě by autobazar neměl nic namítat.

Největší koncentrace autobazarů je samozřejmě v Praze. Také proto je zde největší konkurence mezi jednotlivými prodejci. Mnohem snadněji tak najdete kvalitní pražský autobazar, který vám vyjde ve všech výše zmíněných ohledech vstříc. Kromě toho řada bazarů dnes nabízí také doplňkové služby, jako je třeba výhodné povinné ručení či havarijní pojištění.