Tipy & rady

Držák mobilu na motorku nebo skútr: co musí splňovat?

Motorka patří k létu, jako párek k rohlíku. Stejně tak k nám lidem neoddělitelně patří i naše chytré telefony. Připravili jsme pro vás krátkého poradce, co by určitě měl držák na mobil na motorku splňovat, aby byl v bezpečí mobil i vy.

Zvolte si místo, kam chcete držák upevnit

Jako první se rozmyslete, kam vlastně chcete držák na mobil dát. Existují 2 nejběžnější varianty. Tou první je umístění pomocí mechanismu (o těchto mechanismech si povíme o chvíli později dále v textu) obvykle mezi řídítka vašeho stroje. Druhou variantou je umístění pod zrcátko. Držák potom vypadá tak, že na jeho konci je kovová ploška s dírou, vy odmontujete zrcátko, prostrčíte plošku držáku a zrcátko znovu přimontujete.

držák na mobil pod zrcátko

držák na mobil na motorku s uchycovacím mechanismem

Vybírejte kvalitu: mobil se nerozbije ani nenavlhne

Držák na motorku vybírejte u specializovaných eshopů. Nám se osvědčil několikanásobný finalista eshopu roku shop ProMobily.cz, našli jsme tam jen kvalitní držáky. Jak je poznáte? Určitě by měly být voděodolné. Když vás na vyjížďce zastihne déšť, máte jistotu, že se mobil nezničí. Navíc kromě vlhkosti chrání tyto pouzdra také proti prachu. To se hodí při jízdě po vyprahlých polních cestách. A v neposlední řadě je velmi důležitý upevňovací mechanismus. Držák se totiž za jízdy nesmí nijak hýbat, viklat nebo nedej bože, spadnout.

Doporučujeme proto volit z držáků, jejich součástí jsou kovové části. Jdou pevně utáhnout a drží bez hnutí. Držáky uvedené na ilustračních fotografiích můžete prohlédnout v kompletní nabídce držáků na motorku.

mechanismus držáku s kovovým šroubem

mechanismus držáku s kovovým U

Ovládání i přes průhledné okno: jak na to?

Kvalitní držák by ve svém krytu měl také mít promyšlený systém, jak zajistit co nejtěsnější přilehnutí displeje mobilního telefonu na průhledné okno obalu držáku. Když telefon doléhá přímo na toto okénko, jde stále ovládat. Obvykle se setkáváme buď s pěnovými výztužemi (různých šířek), které se vkládají do volného prostoru (pod zadní část mobilního telefonu) anebo některé modernější verze držáků mají přímo systém suchých zipů, které mobil těsně přichytí. Díky tomu navíc vzniká volný prostor pod mobilním telefonem (kde jsou někdy třeba i kapsičky), takže do nich můžete dávat nějaké drobné nezbytnosti (kreditní karty, peníze, klíč…).

 

systém suchých zipů pro přichycení telefonu

prostor pro drobnosti