Novinky

BMW iNEXT

BMW má v plánu představit nový elektromobil jménem iNEXT. Učiní tak ještě letos a vůz je krom konceptu plánováni pro sériovou výrobu.

BMW a elektřina

BMW to prozradilo po výroční valné hromadě pořádané tento měsíc. Zmínil zde, že se připravovaná elektrická novinka stane vlajkovou lodí divize BMW i.

Samotná automobilka BMW si pro veřejnost nachystala malou ochutnávku z tohoto vozu. Jedná se však jen o pomyslnou jednohubku, protože se jedná pouze o siluetu automobilu, která byla doplněna o stručnou tiskovou zprávu, která informuje o tom, že BMW iNEXT má být představeno ještě letos, coby coby koncept. Do sériové výroby by se pak měl vůz dostat někdy kolem roku 2021 a vráběn by měl být v závodě v Dingolfingu.

BMW iNEXT bude podle předsedy představensta automobilem, který bude doslova prošpikován moderními technologiemi a aplikacemi a bude nabízet vysoce automatizovaný systém řízení. Podle neoficiálních informací má připravované BMW iNEXT být elektrickým crossoverem, který by se měl svými rozměry rovnat současné BWM X5.

Jedním z mnoha

Pohonný systém vozu bude údajně k dispozici s různými výkony elektromotorů a kapacitou baterií, přičemž u provedení s nejvyšší kapacitou baterií 120 kWh, by se měl dojezd na jedno nabití pohybovat okolo 650 kilometrů.

Vůz bude také vybaven systémem autonomního řízení u BMW iNEXT bude standardně na úrovni 3 a zvládat by měl i čtvrtou úroveň, která však bude použitelná pouze tam, kde jí legislativa povoluje. Výroba vozu bude zahájena v roce 2021 a elektromobil bude jedním z 12 vozů na čistě elektrický pohon, který bude automobilka do roku 2025 nabízet. Více informací o tomto BMW bychom se měli dozvědět ještě v tomto roce.