Tipy & rady

Pronájem dodávek

V poslední době roste poptávka po větších vozidlech, které splňují naše požadavky na přepravu materiálu nebo jiného velkého nákladu, ale také osob. Nesmíme ale zapomenout ani na obytné dodávky, které do této kategorie také patří. Jejich široké využití je všestranné a i proto jejich poptávka stoupá. Při výběru takového typu vozu musíme přihlédnout i jeho správnému využití. Ovšem nová dodávka stojí poměrně značnou částku a tak samozřejmě existuje řešení, které by splňovalo všechny naše podmínky. Jedná se o pronájem vozu.

Spolehlivá autopůjčovna

Na trhu služeb se můžeme setkat s nabídkou služeb autopůjčoven, které mají ve svém portfoliu spolehlivé a prověřené vozy všech značek. Jistě si zde vybereme ten, který nám bude po všech stránkách vyhovovat. Pro nás jako pro klienta to v podstatě znamená, že si jednoduše vybere vhodný vůz, sepíšeme s firmou náležitou smlouvu a můžeme dodávku využívat prakticky ihned. Může se jednat o krátkodobý nebo také dlouhodobý pronájem. Ten krátkodobý je sjednávám zejména na převoz materiálu na chalupu a to v případě, že jsme se rozhodli pro rekonstrukci nebo například stavbu nového plotu. Využít takové služby ale můžeme i pro převoz nového nábytku či rychlé stěhování. Doba pronájmu se počítá od jednoho dne a vůbec nezáleží na tom, kolik ujedeme kilometrů. V případě dlouhodobého pronájmu můžeme dodávku využít až na 60 měsíců. Tomu odpovídá tzv.operativní leasing.

Co to vlastně operativní leasing je

Operativní leasing je pronájem vozu, který využíváme, ale nepatří nám. Upřednostnili jsme tak pronájem, než nakupovat nový vůz. Zlí jazykové ovšem tvrdí, že se pronájem vozu nevyplatí. Není to tak úplně pravda. Finanční náklady na operativní leasing a přímý prodej vychází poměrně stejně. Má to přece jen malou výhodu a tou je, že starosti se servisem vozu, pojištěním a jinými formalitami přenecháváme půjčovně. Ušetří nám to tak spoustu starostí. Navíc při operativním leasingu je prostor i na permanentní inovaci majetku. Nezastihne nás nepředpokládaný výdaj v podobě například nových zimních pneumatik. Samozřejmě operativní leasing je i uznatelným daňovým výdajem.

Jaké druhy dodávek můžeme na trhu najít

Všeobecně je známo, že pokud nepotřebujeme dodávku užitkovou, můžeme si zapůjčit dodávku osobní a také obytnou. Užitkový vůz je zapotřebí všude tam, kde potřebujeme převést náklad z jednoho místa na druhý, když je potřeba odvést zboží zákazníkům a podobně. Mohou být skříňové, plachtové, ale i chladící. Výhodou určitě je,že nemusíme mít obavy z nepříznivého počasí,protože v takové dodávce bude náklad uložen pod střechou. V případě osobní dodávky jsou tyto vozy určeny pro přepravu osob. Můžeme přepravit například své zaměstnance na školení, na veletrh nebo také do zaměstnání. Jsou ovšem určeny i pro soukromé účely. Můžeme mít trochu početnější rodinu nebo zkrátka z partou přátel chceme vyrazit na hory, ale nemáme dostatečně velký vůz. Spolehlivým a velmi jednoduchým řešením je pronájem osobní dodávky. Jsou dostatečně prostorné a to i v zavazadlovém prostoru, bezpečné a spolehlivé.

Dodávky obytné

Tento typ dodávky je velmi oblíbený už jen z toho důvodu, že jde o zcela jiný druh cestování než na jaký jsme byli až doposud zvyklí. Tyto vozy jsou komfortně vybaveny, mají kuchyň, spací část a dokonce i sociální zařízení. Hotel na kolečkách, tak by se jim mohlo říkat, protože výhodou v tomto případě určitě je, že se nemusíme starat o rezervaci noclehu, zejména ve velmi oblíbených a stále zaplněných letoviscích.