Ostatní

Vybíráte vhodnou podlahu do interiéru?

Autor Makawiel

Když se vybírá podlaha do interiéru, je potřeba zvážit více aspektů. Základem je pochopitelně, aby dobře vypadala a měla ty nejlepší vlastnosti. Mnoho lidí sází na tradiční materiály, jako jsou dřevo, kámen a keramická dlažba. Vypadají sice vzhledně, ale jsou poměrně drahé, hůře se udržují a jejich vlastnosti nejsou v mnoha ohledech příliš dobré. Stále větší popularitu mají laminátové a vinylové podlahy. Představíme si je a také důvody, proč si je pořídit.

Laminátové podlahy

Podlaha z laminátu se vyrábí lepením více vrstev. Nejčastěji se dělá jako imitace dřeva, ale může imitovat i další materiály. Na rozdíl od dřevěných podlah mají mnohem více výhod. V moderních domech jde o krytinu číslo jedna, je velmi odolná, kvalitní a vzhledově atraktivní. Vyniká vysokou odolností proti opotřebení, Pokud jste nároční na vzhled, tak vás zajisté potěší, že si můžete vybírat ze stovek různých vzorů. Jak již bylo zmíněno, laminátové podlahy se vyrábí lepením jednotlivých vrstev, horní vrstva je ozdobena dekorativním vzorem a drží pevnost podlahy, střední vrstva má za úkol podporovat nosnost a nejspodnější vrstva zase tvarovou stálost. U laminátu můžete očekávat vysokou odolnost vůči oděru, poškrábání, ale třeba i polití. Proto jsou skvělé nejen do domácnosti, ale třeba i do restaurací a všude, kde je potřeba kvalitní vzhledná podlaha, která mnoho vydrží. Laminátové podlahy nejsou všude kvalitní, některé firmy nabízí nekvalitní laminátové podlahy z dřevotřísky. Pokud chcete mít jistotu, že nakupujete to nejlepší, obraťte se na specializovanou firmu na www.floor-experts.cz.

Vinylové podlahy

Společně s laminátem jsou vysoce kvalitní vinylové podlahy, i zde se vám nabízí stovky různých vzorů, takže tato podlaha z vinylu může imitovat jak dřevo, tak třeba i dlažbu aj. Tyto podlahy se prodávají už desítky let, současné modely jsou technologicky velmi vyspělé, jsou nehořlavé, pružné a odolné vůči opotřebení. Skvělou výhodou jsou jejich antibakteriální vlastnosti a skutečnost, že jsou antistatické. Velmi snadno se udržují, stačí je přetřít. Vinylové podlahy se vyrábí z polyvinylchloridu a splňují požadavky pro umístění do jakékoliv místnosti v domácnosti. S těmito