Novinky

Volkswagen a Apple ve spolupráci

Zatím se sice nejedná o oficiální informaci, ale automobilka Volkswagen, našla partnera pro vývoj technologií ve svých automobilech. A nejedná se o nikoho menšího, než o Apple.

Spolupráce dvou silných hráčů

Není to tak dávno, co Volkswagen naznačil, že se u svých nových modelů bude inspirovat také designem společnosti Apple. Ovšem jak to tak vypadá, jen u čerpání inspirace to nezůstane. Obě společnosti se prý již pustili do spolupráce, což není prozatím oficiálně potvrzeno, ale již několik zdrojů tuto informaci naznačilo. A jaký bude výsledek spolupráce? Postavit autonomní variantu modelu Transporter.

Partnerství bylo údajně zpečetěno závěrem minulého roku. Italdesign, který má za úkol předělat Transporter tak, aby maximálně vyhovoval nasazení autonomních technologií, včetně veškerých senzorů, snímačů a kamer. Změnit by se měla také kabina vozu, palubovka i sedačky. Asi není potřeba příliš zdůrazňovat, že místo spalovacího motoru pak bude vůz poháněn elektřinou. Ital design samozřejmě patří pod Volkswagen.

Po dokončení jeho práci půjde vůz k Applu, kde bude využíván pro dopravu místních zaměstnanců mezi areály v Silicon Valley. Samotnou jízdu obstarají autonomní technologie, ovšem ve voze bude vždy připraven řidič pro případ nouze. Na místě spolujezdce pak bude další člověk, který bude sledovat fungování senzorů a dalších součástí systému.

Apple a automobilová historie

Vývoj se prý již schyluje ke svému konci a podílela se na něm většina týmu, který původně pracoval na projektu Apple Car. Společnosti by prý chtěli první dva vozy zhotovit do konce tohoto roku, tento termín je však podle prvních odhadů velmi optimistický.

Volkswagen není první automobilkou, kterou chce Apple navázat spolupráci. Již dříve měl primárně spolupracovat s BMW. Pak to zkoušel také u Mercedesu, Nissanu či McLarenu. V drtivé většině případů však spolupráce skončila na tom, že Apple chtěl získávat a kontrolovat veškerá data získaná od uživatelů.