Ostatní

Víte, jak se správně na motorku obléci?

Výběr oblečení na motorku je stejně zásadní, jako správná volba mašiny. Je to právě oděv, který vás bude chránit a který se postará o to, abyste měli nejvyšší pohodlí. Na co si dát pozor?

Pohlídejte si základ

Moto oblečení, boty na motorku, ale i moto chrániče mají jeden důležitý úkol. Neustále vás musí chránit a dobře sedět tak, abyste se mohli plně soustředit na jízdu. Je přitom jedno, zda právě jedete v chladném počasí, zda panuje velké horko, nebo zda právě projíždíte bouřkou. Oblečení by vás mělo chránit a fungovat skvěle tak, abyste se nad jeho funkčností nemuseli zamýšlet. Musíte se soustředit na jízdu a na své pohodlí, nikoliv si během jízdy neustále oblečení upravovat, protože vám nesedí.

Před čím vás dobré hadry chrání

Dobré motorkářské oblečení vás musí chránit před nejčastějšími veličinami, se kterými se budete na motorce setkávat. Jedná se nejčastěji o vítr, proti kterému vás kromě oblečení bude chránit i kvalitní pár rukavic a nákrčník. Poté vás oblečení ochrání před spálením od slunce i výfuku, což jsou situace, které si rozhodně nepřejete zažít. Pokud budete jezdit pravidelně, měli byste mít variantu, co se nezalekne ani deště. S kvalitním oblečením se zkrátka projedete v pohodlí v každém čase.

Co si ohlídat u helmy

Stejně jako motorkářské oblečení, i helma musí být homologována. Na vaší hlavě musí dokonale sedět. Rozhodně vás nesmí tlačit. Nemůže být ale ani příliš volná. To, že vám helma dobře sedí, poznáte například tak, že se rychle rozhlédnete do obou stran. Tuto činnost při jízdě děláte denně, proto se nejedná o nic nového. Drží helma na hlavě, nebo lítá do stran? Ihned víte, zda máte dobře zvolenou velikost. Ujistěte se také, že vás pásek nebo spona neřeže do brady. Pohodlí musí být zachováno.

Motorkářské oblečení je pro každého jezdce základem. Oblečení si zkoušejte v úhlech, ve kterých sedíte na mašině.