Novinky

SUV kam se podíváš

SUV modely jsou v současnosti celou jednou třetinou všech prodaných automobilů. Automobilka Audi se navíc domnívá, že tento počet bude v následujících letech ještě stoupat.

Kdo nemá SUV, jako by nebyl

Kategorie sportovně užitkových vozů se stala nejžádanějším segmentem v loňském roce a to nejen u nás. Předběhla tak dokonce tolik oblíbenou nižší střední třídu. V loňském roce činil prodej SUV a crossoverů na trhu 24,3%, ovšem za první tři měsíce se jedná již o číslo 28,4% a rozhodně ještě poroste.

Dvě a dvě dohromady si umí dát také Audi, která prodala v letošním roce již 287 tisíc automobilů kategorie SUV, což představuje podíl 36,6% z celkových prodejů. V USA dokonce Audi hlásí, že její modely Q tvoří až 51% podíl. A tento trend jen tak opadat nebude.

Audi předpokládá, že se prodeje segmentu SUV budou navyšovat i v dalších letech a to na víc jak 50% v celosvětovém průměru. V praxi to znamená, že do roku 2025 bude každý druhý automobil SUV nebo crossover.

Q5 válí

Audi za svůj vůbec nejúspěšnější model považuje SUV Q5, které si jen za minulý měsíc pořídilo 24,5 tisíc šťastných majitelů. Od počátku letošního roku se prodalo již 125 tisíc kusů tohoto vozu a brzy prodeje podpoří i další velmi očekávaný model, kterým bude vlajková loď Q8. Toto SUV by se mělo na trh podívat v druhé polovině roku 2018 a to v USA. My v Evropě se jej dočkáme o něco později a to v příštích měsících příštího roku.

„Nové prémiové SUV je ideálním přírůstkem do segmentu a představuje další převratný krok naší iniciativy,“ uvedl Bram Schot, člen představenstva zodpovědný za prodej a marketing. Závěrem dodal, že největší zájem o Q8 se očekává na trzích v USA a Číně.