Zajímavosti

Papežské Lambroghini

Viděli jste někpapeže jak se prohání po Vatikánu v Lambu? Nejspíše ne a nejspíše ani nikdy neuvidíte. I přesto, že papež jedno Lamborghini skutečně vlastní, nejezdí v něm, raději jej dal do aukce na dobré účely. Prostě svatý otec.

Pepežův Huracan

Automobil byl v dražbě prodán za celkovou částku 715 tisíc eur, tedy asi 18,2 milionu korun. Na tolik si zájemce cení unikátního zlato-bílého supersportu, který dostal papež František jako dar od automobilky. Informovala o tom agentura AFP s tím, že výtěžek z dražby celého vozu bude darován na charitativní účely.

 

Čáska bude využita organizacemi, které rekonstruují obydlí, náboženské prostory a veřejné budovy v irácké oblasti Ninive. Cílem je pomoci válkou postiženým oblastem a křesťanům a najít jim novou půdu pod nohama.

Krom toho chce Vatikán podpořit také italské sdružení, které pomáhá obětem prostitučních gangů. V Africe v současné době působí hned několik italských organizací, které se zaměřují na tuto formu pomoci.

Velká aukce

Automobil ve speciálním papežském laku byl nabízen na aukci v Monaku, kde jej dražila britská aukční síň Sothesby´s. Papež minulý rok v listopadu, svůj super sport vysvětil, a dal na jeho kapotu dokonce svůj podpis. Cena vozu byla podle katalogu odhadována na částku mezi 250 až 350 tisíci eur, ovšem nakonec byla téměř dvojnásobná. Identita kupce však nebyla prozrazena.

 

Papež je na podobné neobvyklé dary celkem zvyklý. Jedním z podobných darů byl i Harley Davidson, které následně také poslal do dražby. Může to vypadat od svatého otce jako nevděčnost, ale dokážete si jej představit na Harleji?