Ostatní

Nákup autokoberců: Co všechno brát v potaz

Autor Makawiel

Vybavujete si váš vůz a snažíte se o jeho skvělý vzhled? Aby ne, vždyť jakékoli auto se vyplatí hýčkat. Jakýmsi základem interiéru vozu jsou bezesporu elegantní a stylové koberce. Že je v autě aktuálně nemáte, nebo jsou staré a ne příliš vzhledné? Pak rozhodně stojí za to popřemýšlet o nových. Jak ale vybrat takové, které se budou do vašeho auta hodit? Jaké funkční vlastnosti by koberce měly mít? To všechno vám prozradíme v následujících řádcích.

Gumové, nebo textilní?

Tuto otázku je vhodné položit si hned na počátku ještě před výběrem konkrétního koberce do auta. Tradičně se do automobilu volí především koberce textilní. Působí hodně útulně a sluší prakticky jakémukoli autu. Optimální z hlediska pořádku ve vozu a ochrany podlahové plochy jsou koberce gumové. Právě gumové koberce disponují zvýšenými okraji, takže v případě přítomnosti jakékoli kapaliny si můžete být jistí tím, že ji nepustí mimo svou plochu. Tím pádem nebude čalouněná podlaha nijak zašpiněná. S gumovými koberci Octavia bude vaše auto stejnojmenné značky naprosto skvěle ochráněno.

Musí do auta dokonale padnout

V každém případě. Mnohé koberce se pouze pokládají na podlahu vozu, jiné disponují specifickým uchycením, díky kterému pak nijak nekloužou. Optimální je hledat koberce podle značky daného vozu. Pokud sháníte třeba značkové koberce Golf, máte jistotu, že budou ve vašem voze stejné značky dokonale sedět. Vyznačovat by se měly navíc všemu důležitými funkčními vlastnostmi.

Vyberte si koberce do auta online

Přesně tak, není nic jednoduššího. Na trhu se nachází spousta koberců, které padnou do vozů mnohých značek. Pokud se podíváte do nabídky eshopu Enautoparts.cz, zjistíte, že jich tady najdete spousty. K dispozici budou vysoce kvalitní gumové i textilní autokoberce. Finální volba už bude jen na vás samotných.

Zdroj obrázku:

Aleksandr Kondratov / Shutterstock.com