Novinky

Mercedes plánuje postavit továrnu budoucnosti

Mercedes představil nový koncept, ovšem tentokráte se nejedná o automobil, ale továrnu. Koncept nese jméno Factory 56 a jedná se o náhled do budoucnosti automobilové výroby.

Průmyslová budoucnost

Automobilka již dříve představila několik snímků, které ukazovaly moderní postupy při výrobě jejích automobilů, které chce zavést v reálné výrobě. Byly na nich zobrazeny především moderní postupy, které dbaly na technologické, ale také ekologické vnímání výroby automobilů.

Nové video ukazuje celou továrnu, která by měla vzniknout poblíž Sindelfingenu, kde by se měla kompletovat příští generace vlajkové lodi Mercedes S. Počítá se i s výrobou elektrických vozů rodiny EQ a časem také s autonomními vozy. Mercedes klade důraz na šetrnost k životnímu prostředí a tak se v továrně například nebude komunikovat skrze potištěné papíry, ale komunikace bude probíhat digitální formou, k čemu přispěje i vyspělá 5G síť.

Technologie kam se podíváš

V továrně budou zaměstnanci především dohlížet na automatizovanou výrobu, jejíž součástí budou i autonomní přepravníky, které budou jednotlivým strojům či zaměstnancům doručovat díly a další materiál zcel individuálně a autonomně. A aby byla zajištěna maximální užitečnost všech komponent továrny, Wi-Fi zde budou připojeno vše, co vás napadne. Třeba i šroubováky.

Mercedes ovšem hodlá zavádět automatizovanou výrobu pouze tam, kde bude ekonomicky výhodná. Protože jak sám přiznává, lidského zaměstnance zatím nedokáže nahradit žádný stroj v jeho flexibilitě. Veškeré novinky by chtěla automobilka uvést do života již v roce 2020.