Ostatní

Likvidaci odpadů v autoservisu neberte na lehkou váhu

Autor Makawiel

Každý autoservis produkuje odpad, některý ho má více, některý méně, ale v každém případě je zapotřebí řešit jeho třídění, odvoz i likvidaci. Není to jen dobrovolnost, ale i zákonná povinnost. Pokud mezi provozovatele autoservisu patříte, jistě máte s odpadem mnoho práce navíc. Jsou záležitosti, které by měly řešit pouze specializované firmy a nakládání s opadem je jedna z nich. Přenechte odpadové hospodářství jedné z nejpovolanějších firem v tuzemsku, kterou je ECOSERVIS – komplexní nakládání s odpady s.r.o.

Řešení odpadu od A do Z

Firma vám zajistí veškeré příslušenství, jaké budete potřebovat, doveze vám potřebné sběrné nádoby, které budou řádně označené, dostanete ceduli, se kterou můžete místo na odpad viditelně označit, také obdržíte identifikační listy nebezpečných odpadů a šanon s dokumenty. Není možné mít na vše jen jeden kontejner, proto je potřeba kontejnerů více, abyste mohli správě vyhodit jak hadry, tak i autobaterie, filtry a další.

Firma likviduje veškerý odpad, není pro ní překážkou ani prasklý nárazník. Co se týče frekvence vyvážení odpadu, to bude záviset zcela na vás, každý autoservis produkuje jiné množství odpadu, proto se bude odpad vyvážet v takové frekvenci, jaká vám bude vyhovovat. Kromě toho, že firma odpady odveze a zlikviduje, tak od vás může vykoupit železo, barevné kovy, autobaterie a katalyzátory, můžete tedy na spolupráci i vydělat. Samozřejmostí spolupráce je zajištění zákonných povinností, jde konkrétně o ILNO, označení sběrových prostředků podle zákona, ohlášení přepravy na ministerstvu, vedení průběžné evidence nakládání s odpady a roční hlášení o produkci odpadů. Pokud jste se vždy báli inspekce životního prostředí, už nemusíte, předložíte jim smlouvu, která doloží, že máte nakládání s odpadem vyřešené. Ušetřete si starosti navíc, více informací najdete na webu společnosti Ecoservis.eu.