Tipy & rady Zajímavosti

Jak vybrat ty správné pneumatiky?

Autor Makawiel

Jako každý půlrok, opět musíte myslet na svou bezpečnost na cestách a pořídit si nové pneumatiky na své auto. Jak je ale vybrat bez něčí pomoci?

Zimní kabát si zaslouží i Vaše auto

Je to zase tady – blíží se doba, kdy musíme na našich autech přezout pneumatiky z letních na zimní. Nedá se nic dělat, léto už je prostě nenávratně pryč a stejně jako Vy jste si začali oblékat kabáty, stejně tak vaše auto potřebuje zimní pneumatiky.

Samozřejmě, muži jsou v této otázce zvýhodněni, protože mají s auty své zkušenosti a jsou v této problematice o dost informovanější, než my, ženy – ale co dělat, pokud není zrovna žádný muž po ruce a my musíme tento problém co nejdříve vyřešit?

Co musíte vědět před tím, než se vydáte k prodejci?

  • Jaký máte přibližný kilometrový nájezd.
  • V jakých podmínkách a na jakých silnicích nejčastěji jezdíte.
  • Jakým stylem jezdíte – zda dodržujete předpisy nebo jezdíte spíše „ostřeji“, než je povoleno.
  • Jakou cenovou relaci pneumatik si představujete.

V oblasti testování pneumatik už proběhla spousta měření a při jejich testech je používána propracovaná metodika, vše je odborně zaměřeno, spočítáno a na základě těchto výsledků je kvalita pečlivě vyhodnocena a jsou zaznamenány rozdíly mezi jednotlivými druhy pneumatik.

Každopádně, vždy se najde někdo, kdo tvrdí, že tyhle testy jsou zmanipulované a zaplacené konkrétními prodejci, aby si tak uměle zvýšili tržby, hlavně v době povinného přezouvání pneumatik, ale, upřímně – konkurenční boj je zde odjakživa a spousta těchhle zvěstí jde právě od zhrzených prodejců, kteří byli právě konkurencí zvalchováni.

Tyhle pneutesty dokáží bezpečně oddělit zrno od plev a Vy byste si měli vybírat pneumatiky na základě těchto výsledků a následně Vás výběr také konzultovat s kvalifikovaným prodejcem.

Pneumaticky Vám bezpečně přezují v jakémkoli pneuservisu anebo – pokud máte zakoupeny pneumatiky na discích, měl by si s nimi poradit a každý průměrně šikovný muž, který má s auty alespoň základní zkušenosti.