Ostatní

Jak připravit auto na letní období

autopůjčovna Brno
Autor Makawiel

Každý automobil by měl být před zahájením letní sezony důkladně zkontrolován. Autopůjčovna Brno i autopůjčovna Praha nabízí k zapůjčení pouze pravidelně servisovaná vozidla, kdy máte jistotu, že bude vše kolem automobilu v nejlepším pořádku. Víte ale, jak připravit na sezonu vlastní vozidlo? Autopůjčovna Brno si pro vás připravila hned několik tipů.

Jak auto před sezonou připravit?

Chladicí systém

Před zahájením letní sezony zkontrolujte chladicí systém, který je během letních veder velmi zatížený. Vedra mají velký vliv na proces výměny tepla, proto musí čerpadlo, termostat, snímače, ale i ventilátor fungovat na jedničku. Jedině tak zabráníte tomu, aby nedocházelo k přehřívání motoru vozidla. Současně zkontrolujte a případně doplňte hladinu chladicí kapaliny.

Čistý chladič

Jednotlivé buňky chladiče očistěte od prachu, ale i hmyzu. To, jak bude chladič účinný, souvisí s tím, jak velká bude oblast přiváděného vzduchu. V tomto případě je ale lepší poprosit o pomoc odborníka.

Je klimatizace v pořádku?

Klimatizace má v letním období velký vliv na to, jak se během jízdy cítíme. I proto byste měli pravidelně provádět diagnostiku klimatizace, kdy zjistíte, v jakém stavu je. Na případné opravy pak pozvěte odborníka.

Zimní pneumatiky na letní

Pokud ještě máte na autě zimní pneumatiky, vyměňte je na letní. Pokud budete jezdit na zimních, budou pneumatiky rychle opotřebeny, v horku totiž dochází k jejich měknutí. Nemluvě o tom, že nebudou mít tak dobrou přilnavost jako pneumatiky letní.

Výměna potřebných filtrů

S létem bychom měli vyměnit vzduchový a palivový filtr. Oba mají velký vliv na vzduch uvnitř auta. S koncentrací prachu stoupá teplota, vzduch se nestíhá vyčistit. Součástí problému je snížení výkonu a zvýšení spotřeby paliva.

Ochrana oken proti přehřátí

Přehřívání interiéru automobilu můžete předcházet tónováním oken. Přehřátí skrze čelní sklo zabráníte za pomoci speciálních clon.

autopůjčovna Praha

Autopůjčovna Brno radí, jak auto používat během léta

Jak parkovat opatrně, poradí autopůjčovna Brno

Během letních veder parkujte ve stínu. Nezapomínejte však na to, že se během dne poloha slunce, tedy i poloha stínu mění. Vrchní část volantu točte dolů, budete tak držet chladnější část, až do auta znovu nasednete. Pokud je to možné, nechte pootevřená okýnka.

Pozor na sluníčko

Pokud váš automobil stál delší dobu na slunci, před tím, než vyrazíte na cestu, otevřete dveře a nechte auto pořádně vyvětrat. Teplota uvnitř auta se tak alespoň o trochu sníží. Poté pusťte klimatizaci, nechce auto zchladnout a postupně teplotu klimatizace snižte. Nezapomínejte na používání sluneční clony.

Čisté auto je základ, to potvrzují i v autopůjčovně Praha

Pokud chcete, aby bylo vaše auto v nejlepší stavu i po estetické stránce, pravidelně z něj odstraňujte nečistoty, kam patří i trus od ptáků. Ten obsahuje kyseliny, které mohou poškodit lak na autě. Můžete také používat speciální přípravky na péči o auto.

Jak na přehřátí automobilu

V extrémních vedrech, v dopravních zácpách, ale i při pomalé jízdě po krajnici se může začít automobil přehřívat. V těchto chvílích zapněte ohřívač teploty, ale i ventilátor na maximum. V kabině sice teplota stoupne, ale motor se ochladí.

Pitná voda a děti se zvířaty mimo automobil

V létě mějte v autě dostatek pitné vody, budete tak moct bojovat proti úpalu. V autě nikdy nenechávejte děti, ale ani zvířata.