Zajímavosti

I automobil potřebuje pravidelně umýt

Autor Makawiel

„Pravidelnou údržbu“ sami sobě dopřáváte každý den. Proč tedy nemyslíte i na své auto a nedopřejete mu také trochu toho příjemného „osvěžení“?

Osprchujte pořádně svého miláčka

Je prokázáno, že spousta z nás se začne starat o své auto v momentě, kdy vysvitne sluníčko. Potom se pomalu, ale jistě začnou plnit automyčky, protože majitel auta si ihned všimne, jak je jeho plechový miláček moc špinavý a že by mu tedy měl dopřát dostatečnou péči. Každopádně je třeba zvolit ten správný mycí program, který dokáže nejenom ochránit náš lak, ale také takový, který dokáže dokonale smýt prach a štěrk, který na našem autě po zimě zůstal.

Většina řidičů si své auta rádi i sami voskují, protože tak mají přehled o sebemenší prasklince či oděrce, kterou si můžou také zabarvit a mít auto jako nové. Každopádně, ne každý má na tuhle práci čas a, upřímně, kolikrát i náladu.

Nicméně, mytí auta je důležité nejenom, když vysvitne na jaro sluníčko a Vy vidíte všechny nedostatky. Autu bychom měli dopřát údržbu ve formě návštěvy myčky minimálně jednou do měsíce. Většina lidí se v dnešní době snaží ušetřit, kde se dá, tudíž volí ty levnější programy, ale to je špatně, protože ty lakům, hlavně na nových autech, příliš nesvědčí.

Častokrát mají v myčkách také opotřebené kartáče a koncové roztřepení žíní Vám pak zůstává na autě – to v tom lepším případě, vtom horším případě dokážou měkčí lak na autě dokonce poškrábat. Máme právo se obsluhy zeptat, kdy naposledy byly kartáče měněny – většinou se mění po třech až čtyřech letech používání.

Je třeba také pravidelně kontrolovat stav oleje a jiných maziv, které Vaše auto bezpodmínečně potřebuje. Olej bychom měli také pravidelně měnit, aby se nám auto nezadřelo. Nic složitého na tom přece není – tak se upřímně zamyslete – kdy naposledy jste olej doplňovali nebo dokonce zcela vyměnili? A kdy jste naposledy byli s autem v myčce? Že si ani nevzpomínáte? Tak si vzpomeňte hned po tom, co příště sednete do auta a dopřejte svému plechovému miláčkovi trochu péče.