Novinky

Chevrolet oživuje Blazer

Chevrolet představil novinku, která spadá do kategorie SUV. Jejím úkolem bude vyplnit mezeru mezi modely Aquinox a Traverse.

Blazer je tu

Chevroletu se v Evropě příliš nedařilo a tak se zaměřil na svůj domovský trh, tedy USA, kde jeho prodeje nejsou vůbec špatné.  I to je důvod, proč tato automobilka nyní představuje nový model. Na scénu vrátila jméno Blazer, tedy středně velké pětidveřové SUV a velmi agresivním vzhledem.

Jeho design se očividně inspiroval u modelu Camaro, což je patrné hned při pohledu na jeho čelní masku, kterou zdobí úzké světlomety a výrazná maska chladiče, která působí velmi agresivním dojmem a jako by chtěla pohltit vše, co by se jí postavilo do cesty. Nejvýraznější masku bude mít verze Blazer RS, jejíž maska bude černě lakovaná. Zajímavostí bude také verze Premier, která ponese na masce chromované prvky.

 „Na cestě vypadá impozantně, zároveň však v srdci splňuje slib všestrannosti jako každé SUV a crossover od Chevroletu,“ říká výkonný ředitel designu Chevroletu John Cafaro.

Maximální komfort pro cestující

S výrazným exteriérem je spojen také zajímavý interiér, ve kterém najdeme kulaté výdechy ventilace a samozřejmě také obrazovku multimediálního systému s osmipalcovým displejem. Nechybí ani Wi-Fi či kompabilita s Apple CarPlay, nebo Android Auto.

Chevrolet slibuje široké možnosti variability interiéru a také jeho vzhledu. Posádka si navíc bude moci užívat hned šest jednotlivých USB portů. K dispozici bude také bezdrátové dobíjení či elektronicky zamykatelná schránka před spolujezdcem.

Motorová nabídka bude nabízet řadový benzínový čtyřválec o objemu 2,5 litrů, který doplní 3,6litrový vidlicový šestiválec. Zatímco základ bude laděn na výkon 143 kW, V6 bude disponovat 227 kW. Oba motory budou spárovány s devítistupňovou automatickou převodovkou a k dispozici bude i pohon všech čtyř kol.

Novinka by se měla doma začít prodávat na začátku roku 2019.