Novinky

Bondův automobil bude opět k mání. Můžete si jej koupit třeba vy.

Aston Martin DB5 je jedním z nejslavnějších filmových vozů. Aston se nyní rozhodl, že opět několik jeho kusů postaví a nebudou jen tak ledajaké.

Klasika co nikdy nezestárne

Aston se v poslední době věnuje návratům ke své minulosti. Například se nedávno pustil do vybudování 25 nových Aston Martin DB4 G.T., a nyní chce vytvořit další unikátní projekt, kterým bude 25 kusů filmového DB5, který řídil agent jejího veličenstva například ve filmu Goldfinger.

Automobilka chce podle dostupných informací vybudovat dalších 25 exemplářů toho vozu a to přímo na místě kde vznikl i ten původní v Newport Pagnell, kde momentálně sídlí divize Aston Martin Works, která se přímo zabývá podobnými projekty. Vozy by měly vzniknout ve spolupráci s produkční firmou bondovek a také se specialistou na filmové triky, který pracoval na osmi bondovkách.

On bude zajišťovat naprostou exklusivitu vozu, protože by měly využívat veškeré speciality, které měly i ve filmu. Těšit se tak můžeme třeba na otočné cedulky s registrační značkou.

To není vše

Aston Martin ještě neprozradil co všechno budou DB5 umět, ale jelikož se bude jednat o vozy, které nebudou určeny pro silniční provoz, je možné že dostanou vše, čím disponovali ve filmu. Majitelé by se tak mohli těšit na výklopné zbraně z předních světlometů, zadní štít na okně nebo vystřelovací sedadlo spolujezdce. Uvidíme, jak moc se Aston odváže.

Unikát bude rozhodně zajímavým sběratelským kouskem, ale zájemce se bude muset pořádně plácnout přes kapsu. Prozatímní hodnota je odhadována na 2,7 milionu liber, tedy asi 79 milionu korun. No vskutku drahá sranda.