Ostatní

Bojíte se drastické opravy svého turbodmychadla?

Prakticky v každém dnes vyrobeném motoru se nachází turbodmychadlo. Výrobce automobilů k tomu nedohnala touha po sportovní jízdě všech modelů, ale legislativa nadnárodních orgánů, kteří chtějí touto cestou snížit uhlíkové emise. V minulosti totiž bylo turbodmychadlo synonymem pro zábavu a sportovní jízdu. Kdo jej v motoru měl, byl skutečný frajer.

K čemu je turbo dobré?

Turbodmychadlo je vcelku složitá součástka, která se stará o přeplňování vzduchu v motoru. Jeho hlavní výhodou je vysoký nárůst výkonu spojený pouze s malým nárůstem hmotnosti pohonného agregátu. Pozitivně tak ovlivňuje funkci motoru v nízkých otáčkách, kdy má většina automobilů nedostatek výkonu. Nevýhodou je riziko velké poruchovosti, neboť stačí malá nečistota nebo špatné zacházení a turbodmychadlo můžete vyměnit.

Jak si jej vybrat?

Na www.turboexpert.cz naleznete opravdu širokou paletu turbodmychadel kompatibilních snad se všemi myslitelnými značkami. Výběr správné součástky je opravdu jednoduchý. Nejprve musíte vybrat značku automobilu a hned následně její konkrétní model. Nakonec stačí správně zvolit modelovou variantu, tedy odkdy dokdy se vaše konkrétní vozidlo vyrábělo. To snadno odvodíte z technického průkazu v sekci rok výroby. Okamžitě se vám nabídne několik motorů, z nichž si vyberete ten váš, a tím je vlastně výběr vhodného turbodmychadla dokončen.

Bude repase opravdu kvalitní?

O kvalitu repasovaného turba se vůbec nemusíte bát. Každé turbodmychadlo totiž prošlo rukama zkušeného automechanika, který jej zrenovoval za pomoci špičkových součástek a za použití té nejlepší technologie. Na požádání dostanete také certifikát o pravosti. Nemusíte se bát ani nevyvážení nebo netěsností. Navíc všechny výrobky podléhají víceúrovňové kontrole kvality, tudíž máte stoprocentní jistotu, že zboží, které dostanete, nebude zmetek.

Jestliže se vaše turbodmychadlo rozbije, můžete si samozřejmě použít repasovaný kus. Za mnohem nižší cenu získáte prakticky stejně kvalitní výrobek. Bylo by proto hloupostí tuto skvělou nabídku nevyužít.