Tipy & rady

Proč jezdit s vozem do autorizovaného servisu?

Autor Makawiel

Když se s vozem cokoliv stane, je vhodné navštívit servis. A zde nastává otázka, zda zvolit ten autorizovaný, nebo vybrat ten neautorizovaný. Pokud váháte, podívejte se s námi na několik důvodů, proč jít cestou číslo jedna. Tedy proč jít cestou autorizovaného servisu.

Jistota znalosti vašeho vozu

Autorizovaný servis je pochopitelně ten, který se specializuje jenom na konkrétní značku, popřípadě značky. Tato specializace má jasnou výhodu v tom, že místní mechanici nemusí znát desítky značek a stovky modelů, ale soustředí se jenom na několik konkrétních. Díky tomu daná auta do detailu znají. To podpoří jednoduchost diagnostiky i efektivitu opravy. Jedním z takových příkladů je určitě autoservis Škoda. Pokud máte auto mladoboleslavské automobilky, budou si s ním mechanici zaručeně vědět rady. Zvláště u nejpopulárnějších modelů, jako je:

  • Octavia
  • Rapid
  • Fabia

Jistota originálních náhradních dílů

V segmentu dílů je možné najít celou řadu různých variant, které pocházejí od mnohých výrobců, z několika zemí. Ne vždy je zaručeno, že kvalita bude odpovídat požadavkům. Oproti tomu autorizovaný servis nabízí jistotu originality a tedy logicky také kvality nabízených dílů. I tady můžeme uvést stejný příklad, kterým je Škoda servis Praha. Kromě této jistoty nelze zapomínat ještě na tu druhou, která je spojena s dobrou dostupností daných dílů – většina z nich je skladem.

Jistota dobrých cen

V minulosti se objevily mnohé fámy ukazující na to, že autorizované servisy jsou velmi drahé. Pravdou je, že rozhodně nijak nevýhodné nejsou. Stačí se podívat a porovnat si ceny různých servisních úkonů, nebo hodinové sazby mechaniků se servisy neautorizovány. Rázem zjistíte, že se nijak zásadně neliší. A co více – některé autorizované servisy mohou být i levnější. Jak ve standardním ceníku, tak i díky různým věrnostním slevám.