Tipy & rady

Jak poznat kvalitní autobazar? Toto jsou hlavní vodítka

Autor Makawiel

Jít pro ojetý automobil do autobazaru není dnes nic výjimečného. Stejně, jako je chybou sáhnout po prvním autě, je i velkou chybou vyrazit do prvního bazaru, který uvidíte. S jeho výběrem souvisí několik věcí, na které je vhodné se soustředit. Jak poznat kvalitní autobazar? Těchto rad se při výběru autobazaru držte.

Reference a hodnocení

Každý dnes potvrdí, že kladné hodnocení a dobré reference jsou tou nejlepší možnou reklamou. I proto se jedná o nejlepší vodítko, pokud autobazary vybíráte. Pokud převažují hlavně ty negativní, je nejlepší dát ruce pryč. Pokud naopak převažují především slova chvály, dá se očekávat, že s daným výběrem chybu neuděláte. A kde konkrétní reference získat? My doporučíme:

  • Okruh přátel a známých
  • Internet
  • Sociální sítě

Možnost důkladné kontroly auta

Když vidíte vůz na prodejní ploše, zkontrolujete ho jenom běžným pohledem. To obvykle nestačí a tak je třeba absolvovat důkladnější kontrolu. Pokud hledáte kvalitní pražský autobazar, zaměřte se na to, zda vám kontrolu umožní. A to nejenom v rozsahu samozřejmé zkušební jízdy. Ten poctivý by měl nabídnout i možnost založenou na prohlídce zkušeným mechanikem, nebo založenou na připojení diagnostiky. Pokud bazar prodávaným vozům věří, nemá s tím obvykle sebemenší problém.

Nabídka na webu odpovídá skutečnosti

Dost možná jste se setkali se situací, kdy jste si na internetu vyhlédli auto, ale při příjezdu na pobočku vám prodejce řekl, že je prodané. A že vám místo toho nabídne jiné. Stát se to samozřejmě může, ale když se vám to stane několikrát, nebo je vůz na webu ještě několik týdnů, už je to zarážející. Nehledě na to, že mnohdy se mohou lišit také ceny, stejně jako kilometrové nájezdy. U kvalitního bazaru je na webu jenom to, co si můžete skutečně koupit, a parametry vozu odpovídají realitě. Tím je potvrzeno, že prodejce chce poskytovat výhradně jenom kvalitní a férové služby.