Tipy & rady

Bezpečí pro děti – reflexní vesty jsou nutností!

Autor Makawiel

Bezpečí je stále podceňovanou věcí. Lidé mnohdy mávnou rukou nad tím, že nejdou přes přechod, jdou po okraji silnice nebo se dostatečně nerozhlédnou. Ono se přeci nemůže nic stát, říkají si. Bohužel tento krok může mít fatální následky. Je nutno dbát na svou vlastní bezpečnost a také na bezpečnost svých dětí. Ty přeci také učíte, že se přechází jen přes přechod!

Snížená viditelnost je problém

Když venku panuje podzim nebo zima, pak se pozdě rozednívá a brzy naopak stmívá. To poznáme všichni na vlastní kůži, jsme unavenější a den se pro mnohé stává kratším. Do práce a do školy se však chodit musí, a pokud nemáte možnost chodit s dětmi do školy, často se o ně bojíte. Snížená viditelnost, šero, to všechno může řidičům aut ztížit řízení vozidla. I když dětem vštěpujete, že se musí rozhlížet, pokud se pohybují v okolí silnice, musí chodit po kraji a nevstupovat do vozovky, ne vždycky je můžete stoprocentně ochránit.

Reflexni vesta je skvělým řešením pro vaše nejmenší. Pro řidiče je dobře viditelná i za šera nebo při dešti. Dětem se tak zajistí maximální bezpečí při jejich cestě do školy a ze školy. Reflexní vesty jsou pro děti k dostání v mnoha provedeních, tedy si děti vyberou přesně takové kousky, které je ochrání a budou se jim líbit.

S motivem i bez něj

V nabídce najdete reflexní vesty jak s potiskem, tak i bez potisku. Děti si tak volí podle svého uvážení. Zapínání může být klasické vepředu, vestu je možno navléknout přes hlavu nebo zapnout na boku. Jsou k dostání také v různých velikostech a nemusí je využívat jen jednotlivci při cestě do školy a ze školy, ale také například mateřské školky, které na bezpečnost dětí musí také dbát. Pořiďte svým ratolestem také tento bezpečnostní prvek a jejich cesta do školy už pro vás nebude stresová.